Alanya Hakkında

Alanya Kuzeyinde Toros Dağları Güneyinde Akdeniz’in bulunduğu küçük bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Antik çağda Pamfilya ve Klikya arasındaki çizgide yer aldığı için bazen Pamfilya bazen de Klikya olarak anılmıştır.

Damlataş Mağarası’nın önünde, Alanya Kalesi’nin eteklerinde yer almaktadır. Alanya plajları ince ve temiz kumu göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Bu plajların arkasında turizme hizmet veren birçok oteller yapılmıştır. Kumsal oldukça geniştir.

Alanya yamaç paraşütü uzun yıllar disiplinli bir eğitim sonucu yetişmiş uluslararası havacılık federasyonu FAI ve yetkili kurumlarca belgelendirilmiş deneyimli pilotlarımız eşliğiyle yaklaşık 700 metre yüksekliğindeki yassı tepeden atlayıp dünyaca ünlü Kleopatra plajına iniş yaparak gerçekleştirdiğimiz heyecan dolu, zevkli bir aktivitedir.

Konakladığınız yerden ücretsiz transferlerimizden sonra istasyonumuzdan arazi aracımızla ile 20-25 dakikada yamaç paraşütü atlayışı yapacağımız muhteşem Alanya manzarasına sahip uçuş alanımızın bulunduğu dağa çıkılır. Gerekli bilgilendirme ve hazırlıktan sonra bir kaç adım koşarak pilotumuzla birlikte tandem uçuş başlatılır. Alanya yamaç paraşütü ile size kendinizi Alanya semalarında şehir, Akdeniz ve kale manzarasıyla beraber bir kuş gibi özgür hissedeceğiniz harika, uzun yıllar unutulmaz bir deneyim sunar. Yamaç paraşütü uçuşu yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Alanya’da Yamaç paraşütü etkinliğine uçma isteği olan herkes, pilot eşliğinde önceden herhangi bir deneyime veyahut eğitime sahip olmadan kolaylıkla katılabilir. İleri teknolojilerle üretilen ekipmanlarımız (tandem yamaç paraşütleri) iki kişiyi rahatlıkla taşıyabilen ve son derece güvenli, büyük yüzey alanlarına sahiptir. 


 

ALANYA UÇUŞ REZERVASYON